Užduokite sau vieną „paprastą“ klausimą – kada aš jaučiuosi laiminga būdama moterimi?

Turbūt dauguma pritarsite, jog vienas iš pagrindinių atsakymų bus – kada jaučiuosi saugi ir mylima. Tai mūsų prigimtinis troškimas. Na, ir žinoma, kada pati myliu visus ir viską, bet čia jau atskira tema.

O kada jaučiuosi saugi?

  • Vaikystėje – kada šeimoje esu apgaubta meile ir santarve.
  • Paauglystėje – kada taip pat jaučiu artimųjų meilę bei palaikymą, o eidama į visuomenę su vidiniu pozityvu, sulaukiu tokio paties atsako.
  • Tapus pilnamete – išeinu į pasaulį su vidine harmonija ir meile; nesiplėšau dėl vietos po saule, o realizuoju savo gebėjimus bei ramiai laukiu išrinktojo.
  • Sukūrus šeimą – kada pasitikiu  savo vyru ir žinau, kad jis padarys viską, ką gali geriausia dėl šeimos.

 

O kur veda nesaugumo jausmas?

  • Paauglystėje – į užsisklendimą arba perdėtą „super merginos“ įvaizdžio formavimą.
  • Dar nesukūrus šeimos arba jau sukūrus – siekti kuo aukštesnio išsilavinimo ir karjeros, nes nebetikiu, jog kažkas gali manimi pasirūpinti geriau, negu aš pati.

 

Būtent ši pozicija - AŠ PATI - veda į disharmoniją, tiek vidinę, tiek šeimoje. Nes, neduok Dieve, nepateisinsiu pati savo lūkesčių - atsiveria tiesus kelias į nepasitikėjimą savimi bei emocines ligas.  O šeimoje, vyras mato, jog galiu viską pati, tai kam jam stengtis? Tai gi, moteris vadas, tegul daro kaip išmano ir kuo geriau.

Pripažinkite, tokia pozicija laimės nesuteikia, o tik sustiprina ego ir vidinį nerimą. Todėl metus visus darbus, užsivilkus ilgą sijoną ir apsigyvenus spa, staiga visos problemos nedings.

Mano subjektyvia nuomone, tik išmokusios besąlygiškai mylėti ir prisiėmusios atsakmybę už savo pareigas bei elgesį, pamažu tapsime ramios, mylinčios, sveikos ir gražios. Nebereikės kilogramo tušo, šešėlių ir „rėkiančių“ lūpdažių, kad būtume mylimos. Kosmetika bus tik akcentas vidiniam grožiui papildyti.

O dėl pareigų – mums pačioms reikia nuoširdžiai įvertinti, kiek mūsų gyvenimo būdas suteikia vidinės ramybės ir kiek laimės mūsų šeimai. Jei tarnaudama šeimai jaučiuosi auka, bus blogai, jeigu rūpinuosi šeima su meile ir džiaugsmu - bus harmonija namuose.

P.S. prisiminkite tą jausmą, kada mama ar močiutė jums glostė plaukus, būtent tas švelnumas bei energija ir yra tikroji moteriškumo išraiška. Tai tiesiog meilė.

Su linkėjimais,

Rūta S.