Jau ne kartą įvairiuose straipsniuose buvo kalbėta apie kenksmingas medžiagas kosmetikoje, kurių sąrašai yra viešinami, todėl jų plačiau neaptarinėsime.

Norime atkreipti jūsų dėmesį, jog mūsų mažieji nors ir nenaudoja suaugusiųjų kosmetikos, tačiau gali išmėginti kitokiais būdais – uostyti, ragauti ir kitaip mėginti ne pagal paskirtį. Todėl verta pamąstyti kas patenktų į vaiko organizmą.

Akivaizdu, jog iš natūralių medžiagų pagamintas kosmetikos produktas kelia mažiausią grėsmę. Svarbu, kad:

  • Vaikas neuostytų birių pudrų

  • Neparagautų eterinio aliejaus

  • Nesuvalgytų kremo (nes į juos dedami eteriniai aliejai taip pat gali dirginti virškinamąjį traktą)

Mergaitės nori būti gražios kaip mamos, todėl mamos kosmetinė traukia kaip magnetas. Juk taip norisi išmėginti lūpų dažus, pasipurkšti kvepalais, o dar blakstienų tušas… ir daug kitų įdomių grožio priemonių!!!

Ekologiška dekoratyvinė kosmetika puikiai tiks mažosioms princesėms parausvinti lūpytes ir skruostukus, nusilakuoti nagučius, nes nagų lakas be parabenų, be formaldehido, be ftalatų, be tolueno ir kitų toksinių medžiagų. O jei nepasidalinate kvepalais (ne cheminiais!), galite mažajai damai dovanoti specialius Bio kosmetikos akademijos sukurtus kvepaliukus vaikams. Kasdieniniam naudojimui puikiai tiks hidrolatai (gėlių vanduo).